Home Cyklistický oddiel Cyklistika v roku 2020
Cyklistika v roku 2020 PDF Tlačiť E-mail
 
Tento rok určitým životným odvetviam nebolo moc dopriate plnohodnotné fungovanie, medzi ne patrí určite aj šport. Napriek všetkým prekážkam a obmedzeniam z dôvodu pandémie sa odvetviu cyklistika podarilo uskutočniť série pretekov SP, či už v horskej cyklistike MTB alebo cyklokrose. Po jarnom výpadku prvých kôl SP v MTB sa po uvoľnení opatrení spustila séria pretekov horskej cyklistiky, na ktorých nechýbali aj naši pretekári

Hneď na prvom kole MTB Cross country, ktoré sa konalo v Žarnovici náš pretekár Ján Vierik v kategórii Kadet obsadil pekné 3. miesto a Jaroslav Ulík v kategórii Masters C obsadil ôsmu priečku. Druhé kolo sa konalo v Drozdove, tu opäť Janko Vierik obsadil pekné 3. miesto, čo naznačovalo, že na blížiaci sa majstrák, by Jankovi mohla prísť dobrá forma a mohol by tak zaútočiť na popredné priečky, no nakoniec pre nemoc na MSR nenastúpil. Jaroslav Ulík v druhom kole SP skončil v kategórii Masters C na 6. mieste a na MSR skončil na 5. mieste. Záverečné kolo SP sa konalo v Bratislave, kde Jaroslav Ulík obsadil 2. miesto a tak nakoniec celkovo v bodovacej súťaži SP skončil druhý.

Po letnej sezóne začala príprava na cyklokros, no pre príchod druhej vlny pandémie sa preteky zrušili, ale nakoniec sa v novembri za prísnych hygienických opatrení spustili. Prvé kolo SP v Cyklokrose sa konalo v Trnave, kde po vykonaní antigénového testu pred pretekom a negatívnym výsledkom, sme sa mohli postaviť na štart a zmerať si sily so súpermi. V Trnave hneď exceloval Janko Vierik a v kategórii Kadet obsadil pekné 2. miesto a Jaroslav Ulík v kategórii Masters B skončil na 5. mieste. Na druhý deň sme sa presunuli do Podbrezovej, kde bolo druhé kolo SP. Tu sa zas viac darilo Jaroslavovi Ulíkovi, ktorý skončil na 3.mieste a Janko Vierik skončil vo svojej kategórii štvrtý. O týždeň nás čakali Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa konali v Topoľčiankach. Ján Vierik mal výbornú formu a tak v tvrdej konkurencii Kadetov vybojoval krásne 2. miesto. Jaroslav Ulík skončil na 8. mieste.

Náš bývalý pretekár Matej Ulík obhajoval vlaňajší titul v kategórii MUŽI ELIT, ktorý sa mu s prehľadom podarilo obhájiť a tak sa stal dvojnásobným Majstrom SR v Cyklokrose.

Čo dodať na záver? Len veriť, že táto pandémia pominie a budúci rok už bude šport fungovať tak ako má.