Home Spoločné akcie Obecný športový deň - 26. júl 2014
Obecný športový deň - 26. júl 2014 PDF Tlačiť E-mail
 
Pripraviť sa, pozor, štart! Aj takéto povely odzneli na našom druhom športovom dni, ktorý sa konal dňa 26.7.2014 v našej obci. Deň sa začal turistickým pochodom na Žiar po obnovenom turistickom chodníku. Túra trvala 2 hodiny a zúčastnilo sa jej 55 turistov všetkých vekových kategórii. Po návrate sa v areáli základnej školy pokračovalo v jednotlivých disciplínach, v ktorých nešlo len o body, ale hlavne o pohodu, kopec dobrej nálady a smiechu.

Toho sme si najviac užili pri disciplíne skákania vo vreci, ktorú rajbaním a chystaním vriec, kolíkov a skákacej dráhy pripravila Evka V. a o zážitok mala ona i všetci ostatní postarané. Ďalšími krásnymi disciplínami bola zumba s našimi cvičenkami, jumping detský i dospelácky,  bench press a leg press, cezpoľný beh, horská cyklistika, kopanie jedenástky, florbal na bránku, basketbal, šípky a nakoniec ako perlička detská minizumba. Všetky zúčastnené deti na akcii boli odmenené medailou a sladkosťou. Boli také zlaté, že sa nedalo inak:-)  ( verím, že sme na nič nezabudli). Veľmi dôležitou "disciplínou, ktorej sa zúčastnili traja majstri bolo: "Varenie gulášu!" Zvládli ju na jednotku s hviezdičkou. Guláš chutil všetkým. Alkohol sa nepodával, čo sa cení, ale chladený radler po takej túre a športovom výkone padol veľmi dobre. Všetci ostatní si mohli hasiť smäd pravou načapovanou Korytnicou.
Ak si budete chcieť pozrieť viac fotografií (z oceňovania a momentky) môžete si ich stiahnuť na kľúč na matrike obecného úradu, nedali sme všetky, je ich veľmi veľa.
Nášho športového dňa sa zúčastnili domáci i hostia a dúfame, že každý, kto tu bol, či už cvičiť, alebo si len tak oddýchnuť s deťmi a sledovať dianie, mohol povedať, že to bola príjemne strávená sobota. O počasie sa postarali "tam hore", o hudbu Tomáš a o perfektný priebeh celej akcie Obecný športový klub a jeho predseda, v spolupráci s vedúcimi klubov, ich členmi a Obcou Liptovská Osada, zamestnancami  školy,   za čo  všetkým veľmi ďakujeme. Tešíme sa zas na budúci rok. (lf)