Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Zamyslenia vdp. M. Mojžiša

 Ako ste si všimli, milí priatelia, že po vypočutí  alebo prečítaní dnešnej state evanjelia vás napadli mnohé myšlienky, a to najmä pri prvej vete. Mám skúsenosť s mnohými, najmä mladými ľuďmi, že pri stretnutiach sa ma pýtali, ako treba chápať túto vetu. Nezdajú sa tieto slová neľudské?

Čítaj ďalej...

Pred týždňom sme mali v našom kňazskom breviári prvé čítanie z Knihy Sudcov, a to o sudcovi Gedeonovi, ktorého si Pán Boh vybral, aby išiel bojovať proti nepriateľom - Madiánčanom. Do boja sa mu prihlásilo vyše tridsaťtisíc mužov. Pán Boh mu ale vnukol, aby poslal domov tých, ktorí sa boja. Dvadsaťtisíc odišlo, ostalo desaťtisíc. Ale ani títo nemali ísť bojovať, lebo ich bolo stále veľa. Napokon z nich ostalo len tristo mužov, s ktorými Gedeón porazil Madánčanov. Je to veľmi zaujímavé čítanie, v ktorom sa ukázalo, že Gedeón nezvíťazil svojou silou, ale pomocou Božou.

Čítaj ďalej...

Keď sa dnes zúčastníte na svätej omši, tak sa pozorne započúvajte do posledných viet evanjelia, kde nás Pán Ježiš vyzýva k tomu, aby sme ho vyznali pred ľuďmi, aby nás aj on mohol vyznať pred nebeským Otcom.

Prečo nás k tomu vyzýva? Z toho dôvodu, lebo mu veľmi záleží, aby sa jeho viera šírila. Aby sa vo svete šírilo poznanie Pána Boha, a to cez takých veriacich, ktorí vlastnia poznanie Pána Boha a svojou vierou svedčia pred inými. Aby sa takto ich svedectvom šírila viera.

Čítaj ďalej...

Je mesiac jún, v ktorom ako vieme, v jednotlivých katedrálnych kostoloch na Slovensku prebiehajú vysviacky novokňazov a zároveň obyčajne o týždeň vo farských kostoloch novokňazi slúžia svoje primičné sväté omše. So záujmom ste určite sledovali v Katolíckych novinách fotografie kandidátov na kňazstvo v jednotlivých diecézach. Práve do tejto atmosféry vysviacok nám dáva svätá Cirkev vypočuť si dnešné evanjelium, ktoré nás povzbudzuje zamyslieť sa nad veľkou starostlivosťou Pána Ježiša o robotníkov do jeho žatvy.

Čítať ďalej...

Z vlastnej skúsenosti vieme, čo je vďačnosť. Dobre to poznáme, keď niekomu urobíme nejaký dobrý skutok a keď nám za to len tak „cez zuby“ povie ďakujem. A ak si niekto ocení môj dar alebo láskavosť, tak vtedy svoju vďačnosť vyjadrí s radosťou.

Dnešné evanjelium nám stavia pred náš duchovný zrak osobu Matúša, ktorý dostal od Ježiša veľký dar, a to výzvu: „Poď za mnou! On hneď vstal a zanechal svoj hriešny život, lebo bol nenávideným colníkom a ako poďakovanie pozval Pána Ježiša do svojho domu, aby ho pohostil, ako to uvádza evanjelista Lukáš 5, 29. A dobre urobil, lebo sa mu patrilo poďakovať za taký veľký dar, aký dostal od Pána Ježiša.

Čítaj ďalej...

Obecný úrad

Adresa: Liptovská Osada 369, 034 73

Tel.: +421 44 43 96 204

Mobil: +421 917 470 954

Email: obec@liptovskaosada.com

www.liptovskaosada.com

IČO: 00315401

DIČ: 2020589604

Účet: SK0202000000000027123342

  • Posledná aktualizácia utorok 26 september 2023, 11:47:56.
© Liptovská Osada. Všetky práva vyhradené.