Dnes je , meniny má
Svetový beh harmónie

World Harmony Run (Svetový beh harmónie) , ktorého členov sme privítali a pozdravili dňa 30.mája 2013 v obci Liptovská Osada v zastúpení starostu obce Ing. Roberta Kuzmu, predsedu športového klubu PhDr. Jaroslava Ulíka, Mateja Ulíka (zástupcu mladých športovcov) a zamestnancov obecného úradu - je nesúťažný štafetový beh, ktorého cieľom je posilniť medzinárodné priateľstvo a porozumenie. Na trase, ktorá vedie cez viac než 70 krajín sveta, nesú bežci symbol harmónie – horiacu pochodeň. Tú si odovzdávajú z ruky do ruky ľudia, s ktorými sa bežci cestou stretávajú.

World Harmony run si nekladie za cieľ získať peniaze alebo upozorniť na nejaký politický smer, jednoducho chce vytvoriť dobrú vôľu medzi ľuďmi všetkých národností.

Beh sa dotýka životov ľudí po trase, ktorí sa môžu s bežcami stretnúť a pozdraviť, alebo zabehnúť časť trasy a niesť horiacu pochodeň. V mestách a obciach sa bežci stretávajú s miestnymi predstaviteľmi. Súčasťou behu je aj rozsiahly program pre deti, školy a detské domovy. Deti sa môžu bližšie zoznámiť s princípmi tímovej práce, a môžu sa tak aktívne podieľať na vytváraní priateľských vzťahov a harmónie vo svojom okolí.

Podržaním pochodne podporilo svetový beh mnoho svetových osobností: Nelson Mandela, Michail Gorbačov, Matka Tereza, Ján Pavol II., Dalajláma, Václav Havel, Peter Dvorský, Dominik Hrbatý, Michal Martikán, Elena Kaliská a iní.......

Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
 
Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
Svetový beh harmónie
 
 
© copyright 2008 | Liptovská Osada | all rights reserved
webmaster
posledná aktualizácia: 31.05.2013