Dnes je , meniny má
Spomienková slávnosť

Dňa 9.11.2008 sa v našej obci Liptovská Osada – v tanečnej sále Kultúrneho domu uskutočnila krásna spomienková slávnosť na nášho obyvateľa - ľudového umelca - baču Kazimíra Koreňa z príležitosti jeho nedožitých 70 rokov a Jána Štesku z Banskej Bystrice pri príležitosti nedožitých 60 rokov.

Po príhovore starostu a poézii si zúčastnená najbližšia rodina, priatelia a ostatní hostia zaspomínali na Kazimíra Koreňa, ktorý celý svoj život v úplných detailoch prispôsoboval valašskému životu, kultúre a tradícii valašníctva.

Priatelia Ľubomír Tatarka a Milan Štestko poznali Kazimíra, v prvom rade ako dobrého gajdoša s úprimným vzťahom k valašstvu a k ovciam.

Dúfame, že aj vďaka takýmto podujatiam valašníctvo a tradície nášho ľudu nezaniknú, že nezabudneme na krásnu ľudovú pieseň a nádherný zvuk fujary či gájd.

Podujatie organizovali:Obec Liptovská Osada, Liptovské múzeum v Ružomberku a Spoločnosť priateľov Múzea Liptovskej dediny, občianske združenie.
Spomienkový program pripravili: Milan Štesko, Ľubomír Tatarka, Karol Kočík

Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa - Ľubomír Tatarka - hra na gajdy

späť na archív obecných akcií

 
Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa
Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa
Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa
Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa
Spomienková slávnosť na Kazimíra Koreňa
 
© copyright 2008 | Liptovská Osada | all rights reserved
webmaster
posledná aktualizácia: 10.02.2009