Home Cyklistický oddiel
Preteky
Cyklistická časovka na Kubínsku Hoľu a extrémny Vlkolínsky drapák PDF Tlačiť E-mail
 
Tento víkend sa konali dva cyklistické preteky a to časovky do kopca, ktorých sa zúčastnili aj naši cyklisti z OŠK Tatran Lipt. Osada. Sobotňajšie preteky na Orave vyhral náš pretekár Matej Ulík, ktorý okrem toho, že vyhral juniorskú kategóriu sa stal aj celkovým víťazom preteku, kde z pomedzi 78 pretekárov zdolal Kubínsku Hoľu za 28 minút, čo bol najlepší čas preteku.
Čítať celý článok...
 
Majstrovstvá Slovenska v horskej cyklistike MTB XCO a získanie titulu Majster Slovenska PDF Tlačiť E-mail
 
Jahodná pri Košiciach bola v nedeľu 20.7.2014 dejiskom Majstrovstiev Slovenska v horskej cyklistike. Dobré umiestnenie na MS zabezpečuje pretekárovi štarty na svetových podujatiach v drese slovenského reprezentanta. Toto bola hlavná motivácia nášho pretekára Mateja Ulíka na tvrdú a poctivú prípravu počas predchádzajúcich mesiacov a oplatilo sa.
Čítať celý článok...
 
Cyklomaratón na Orave, Croos Country v Smoleniciach a dve druhé miesta PDF Tlačiť E-mail
Tento víkend sa konali dva významné preteky v horskej cyklistike a to v sobotu Oravský cyklomaratón a v nedeľu Croos Country v Smoleniciach, ktoré sú súčasťou Slovenského pohára XCM a XCO. Obidva preteky absolvovali naši pretekári z OŠK Tatran.  Matej Ulík obsadil v sobotu na Oravskom cyklomaratóne 2. miesto kde mu prvenstvo ušlo len vďaka defektu, ktorý dostal asi 2 km pred cieľom.
Čítať celý článok...
 
Cyklistické úspechy v Liptovskej Lúžnej a tiež na medzinárodnej úrovni PDF Tlačiť E-mail
 
Sobota 21.6.2014 bola dejiskom horskej cyklistiky Nizkotatranskej MTB Tour, ktorá sa konala v Liptovskej Lúžnej. Tohto preteku sa zúčastnilo aj pestré zastúpenie cyklistov z našej obce a dosiahli aj pekné umiestnenia. Dĺžka trate a tiež jej náročnosť bola rozdelená do štyroch samostatných okruhov a to podľa vekových kategórií. Najdlhšia trať merala 22 km a bola pre mužov do 40 a nad 40 rokov, ženy a juniori mali 14 km trať, juniorky a starší žiaci 7 km a staršie žiačky a mladší žiaci mali dĺžku trate 3 km.
Čítať celý článok...
 
Ružomberské schody 2014 PDF Tlačiť E-mail
V nedeľu 15. 6. 2014 už po štvrtýkrát sa konali adrenalínové cyklistické preteky Ružomberské schody. Aj keď sa týchto pretekov nezúčastňuje veľa pretekárov, z dôvodu náročnosti trate, hlavne zjazdu dole schodmi, čo dáva týmto pretekom jedinečnosť na Slovensku, bolo sa na čo pozerať.
Čítať celý článok...
 
«ZačiatokDozadu12345678910DopreduKoniec»

Stránka 9 z 13