Home Cyklistický oddiel Novembrové úspechy v cyklokrose
Novembrové úspechy v cyklokrose PDF Tlačiť E-mail

Hneď na začiatku novembra sa konali Majstrovstvá Európy v cyklokrose, ktoré sa tento rok konali v Tábore. Organizátori tentokrát pripravili ME pre elitné kategórie a zároveň aj pre pretekárov kategórie Master. Náš pretekár Matej Ulík si v tvrdej konkurencii dobre počínal a cieľom prešiel na peknom 28. mieste.

V kategórii Master /55 až 59 rokov/ štartoval Jaroslav Ulík, ktorý obsadil 19. miesto. Hneď o týždeň neskoršie sa konali medzinárodné preteky kategórie C1 v meste Uničov, kde Matej skončil na 13. mieste. Hneď z českého Uničova sa slovenská reprezentácia presťahovala do Košíc, kde sa konali tiež medzinárodné preteky kategórie C2 a zároveň aj SP v cyklokrose. Matej Ulík tu vybojoval 3.miesto. O necelý týždeň 17.11. bolo predposledné kolo SP, ktoré sa konalo v Levoči a tu Matej už skončil na 2.mieste a tak pred blížiacimi Majstrovstvami Slovenska sa ukazuje stúpajúca výkonnosť. Vo štvrtok slovenská reprezentácia vycestovala do nemeckého Zevenu, kde sa konal svetový pohár CDM v cyklokrose, ktorého sa zúčastnili najlepší pretekári sveta. Aj tu si Matej počínal veľmi dobre a skončil na peknom 22. mieste. Teraz mu už len držme palce, aby o týždeň 3.12.2017 v Bánovciach vyšli preteky a tak skončil na majstráku čo najlepšie. (text: Jaroslav Ulík)