Home Cyklistický oddiel Ružomberské schody 2017
Ružomberské schody 2017 PDF Tlačiť E-mail
Druhá septembrová nedeľa v Ružomberku už po siedmykrát patrila netradičnému cyklo podujatiu Ružomberské schody. Cyklisti z celého Slovenska si prišli na toto podujatie zmerať sily a zručnosť na bicykloch. Podujatie malo štyri preteky a to: detské preteky na malom okruhu, ŠORTREK na 500m okruhu, verejný pretek bez schodov pre dospelých no a hlavný pretek bol Ružomberské schody.

Na všetkých pretekoch bolo zastúpenie s pretekármi z OŠK Tatran Liptovská Osada. V kategórii mladší žiaci sa dobre darilo Lukášovi Panáčkovi, ktorý obsadil pekné prvé miesto, Jaroslav Ulík skončil na verejnom preteku bez schodov na 4. mieste /kategória nad 50 rokov. Hlavný pretek Ružomberské schody aj tento rok patrili nášmu pretekárovi Matejovi Ulíkovi, ktorý ich vyhral systémom štart-cieľ, takže nedal nikomu šancu, aby sa aspoň chvíľu dostal pred neho. Bolo to pekné a vydarené podujatie a k tomu ešte prialo aj dobré počasie. Tento piatok 15.9.2017 nás zas čaká horská časovka na Smrekovicu.