Dnes je , meniny má

GODZONE – nová nádej?

GODZONE - nová nádej?Nedávno sa na Liptove uskutočnil koncert v rámci projektu GODZONE. Na druhý deň moje ôsmačky s nadšením rozprávali o svojich dojmoch, zážitkoch, svedectvách, ktoré vyslovili mladí ľudia na koncerte. Nadšenie sršalo z každej bunky ich tela, nedali sa vo svojom rozprávaní nikým a ničím zastaviť. Také oduševnenie som u nich ešte nevidela. Spolužiaci, ktorí na koncerte neboli, so zatajeným dychom počúvali, súhlasne prikyvovali, viditeľne sa stotožňovali s obsahom, ktorý počuli. Neskôr v triede zavládlo úplné ticho. U mojich teenagerov nastala vzácna chvíľa uvažovania. V tom momente som uverila snu, že ak by sa svet začal uberať smerom, o ktorom mi rozprávali moje žiačky, vchádzame nebadane do obdobia formovania úplne novej spoločnosti založenej na skutočných hodnotách. Uverila som ich tvrdeniu, že práve oni sú generáciou, ktorá prebudí ľudí na Slovensku, že oni sú generáciou, ktorej naozaj ide o budovanie Božieho kráľovstva.

Samotní zakladatelia projektu hovoria: „Vieme, že tento svet potrebuje počuť silné posolstvo evanjelia a chceme ho priniesť spôsobom, ktorý zasiahne – atraktívnym, kreatívnym a moderným. Chceme spolu budovať generáciu mladých ľudí, ktorým ide o Božie kráľovstvo a zažívať zmenu, ktorú táto generácia prinesie. Godzone projekt je tu preto, lebo túži motivovať mladých teenagerov a študentov, aby posúvali svoje hranice a prinášali stále viac Božej zóny na Slovensko. Túžime ohlasovať silné posolstvo evanjelia ktoré tento svet tak žalostne potrebuje.“

Držme teda palce všetkým úžasným zanieteným mladým ľuďom na Slovensku, ktorí v rámci projektu Godzone rozširujú evanjelium medzi mladými ľuďmi. Nech sa ich vízie a ciele stanú skutočnosťou!

Jaroslava Koníčková

 
© copyright 2008 | Liptovská Osada | all rights reserved
webmaster
posledná aktualizácia: 21.11.2012